אבחון פנים ארגוני

אבחון פנים ארגוני

אבחון פנים ארגוניהאבחון הפנים ארגוני בשיטת .A.C.M מתבצע בשתי דרכים שונות:

בדרך אחת הוא מתבסס על אבחון המנהלים וצוותי העובדים לפי מפת ההיררכיות של הארגון ואינו מצריך את השתתפותם או חדירה לפרטיותם. באבחון בדרך זו המפגש הוא עם מנכ"ל הארגון המספק את הנתונים הדרושים לאבחון ומקבל ניתוח מפת ההון האנושי הארגוני כולל מסקנות, המלצות והנחיות לפעולה. מפה זו משמשת ככלי יומיומי ומעניקה למנכ"ל תחושה של ניראוּת טובה יותר של ומנהלי הארגון ועובדיו. אפשרויות אבחון נוספות כוללות אבחונים מדויקים ומעמיקים של עובדים חדשים והתאמתם לארגון, אבחוני הכנה והנחייה לביקורי אורחים עסקיים מחו"ל ואבחוני הכנה למפגשי משא ומתן, שיתופי פעולה ועוד.

דרך האבחון השנייה יוצאת מנקודת הנחה שהצלחת הארגון תלויה במנהליו ובעובדיו ומתמקדת באבחון ההתנהגויות האוטומטיות של כל אחד מהם כפרט, אותן התנהגויות ותגובות טבעיות שהם אינם חושבים עליהן או מתכננים אותן לפני שהם מגיבים או פועלים, וככלל, באבחון מאפייני ההתנהגות של קבוצות בתוך הארגון. רובן של התנהגויות אלה הן הכלי העיקרי של המנהלים וצוותי העובדים להשגת הישגים והגשמת מטרות הארגון וליצירת תקשורת בינאישית ומערכות יחסים ביניהם. תחילת תהליך האבחון הוא מיפוי ההתנהגויות האוטומטיות חיוביות והגדרת יתרונות הפרטים בקבוצה. בהמשך התהליך המידע מופנם על ידי תרגול מעצים. בעקבות תהליך האבחון מודעותו של האדם לעצמו ולערכו האמיתי בארגון גדלה בצורה משמעותית. בעבודה המשותפת  עולה ערכם של הקבוצה ושל הארגון.

מיעוטן של ההתנהגויות אינן משרתות אותנו ואינן מביאות לתוצאות הרצויות לנו. התנהגויות אלו מכונות בשיטת .A.C.M "נקודות לתשומת לב" (בניגוד לכינויים המקובלים: חסמים, מגבלות, בעיות, חומות, מכשולים ועוד שעצם הגדרתם כך מהווה מחסום בפני עצמו). באמצעות תרגול לשינוי התנהגותי  ולעקיפת ההתנהגות האוטומטית, רוכשים משתתפי התהליך מיומנויות התנהגות חדשות ורצויות שיוצרות הבדל בהתנהגותם הארגונית, שינוי שגדל והולך ככל שהתרגול הוא לטווח ארוך יותר. הייחוד- לכל מנהל נבנית תכנית תרגול אישית שלו הממוקדת בצרכיו בלבד, כך שאין לו צורך להשקיע אנרגיה מיותרת בתרגילים כלליים שאינם רלוונטיים עבורו- לכן התוצאות כה עצמתיות ואפקטיביות.

התרגילים עצמם פשוטים, קלים להבנה ויישום בחיי היום יום ויחד עם זאת השפעתם החיובית מידית.

בסיום תהליך האבחון והשינוי ההתנהגותי מנהלי הארגון ועובדיו מודעים לערכם העצמי, למהות התפקיד שלהם, לעצמתם כצוות ולשייכותם לארגון לטווח הארוך.

סקרנים?

צרו קשר

ותקבלו תשובות מידיות לכל שאלותיכם בנושא אבחון ההון האנושי בחברה ושינוי התנהגותי מעצים, בנושא מיתוג חדשני ומתקדם ובנושא יצירת פריצת דרך בארגונכם באמצעות שיטת .A.C.M.