אבחון אישי

אבחון אישי

אבחון אישיהאבחון בשיטת .A.C.M מתמקד בהתנהגויות האוטומטיות של כל אחד מאתנו, אותן התנהגויות ותגובות טבעיות ולא מתוכננות שאיננו חושבים עליהן לפני שאנו מגיבים. צורות התנהגות אלו הן אינן בשליטתנו אלא אם כן אנו מפתחים מוּדעות, ערנות רצופה ומכוונוּת לשליטה בהן. רוב התנהגויותינו המידיות הן הכלי רב העוצמה העיקרי שלנו, בין אם להשגת הישגים ומטרות  ובין אם ליצירת תקשורת בינאישית ובניית מערכות היחסים שלנו עם אחרים.

תהליך האבחון ובעקבותיו מודעותו של האדם לעצמו ולערכו האמיתי היא תחילתו של תהליך הצמיחה וההתפתחות האישית שיוצרת הבדל חיובי מעצים בחייו.

תחילת תהליך האבחון הוא מיפוי  ההתנהגויות האוטומטיות החיוביות והגדרת היתרונות שלהן בכל תחומי חיינו. בהמשך התהליך אנו מפנימים מידע זה על ידי תרגול רציף ומעצים באמצעות תרגילים מקוריים ואפקטיביים. את האמירה "יש לי יתרונות" מחליפה ההצהרה "אני=היתרונות שלי". המודעות והפנמת היתרונות יוצרות תוצאות בעלות השפעה גדולה על ההתנהגויות השגרתיות והבדל משמעותי בהתנהלות היומיומית שאותה חווה האדם תוך כדי התהליך.

מיעוטן של ההתנהגויות הטבעיות שלנו אינו משרת אותנו ואינו מביא לתוצאות הרצויות לנו. שיטת .A.C.M מכנה אותן "נקודות לתשומת לב" (בניגוד לכינויים המקובלים: חסמים, מגבלות, בעיות, חומות, מכשולים ועוד שעצם הגדרתם כך מהווה מחסום בפני עצמו). לאחר שמיפינו אותן נקודות, שהן מעטות יחסית לכמות היתרונות שהפנמנו, אנו נעזרים בתרגילים לשינוי התנהגותי שמסוגל לעקוף את האוטומט ומאפשר פריצת דרך בתחומי חיינו שבהם לא פעלנו במיטבנו. התרגילים הספציפיים (לכל אדם תרגילים המותאמים לצרכיו האישיים) ליצירת התנהגות-עוקפת-אוטומט מאפשרים לאדם לרכוש מיומנויות התנהגות חדשות ורצויות שיוצרות הבדל חיובי גדול באיכות חייו ודרך התנהגותו, שינוי שגדל והולך ככל שהתרגול הוא לטווח ארוך יותר.

הייחוד- לכל אחד נבנית תכנית תרגול אישית שלו הממוקדת בצרכיו בלבד, כך שאין לו צורך להשקיע אנרגיה מיותרת בתרגילים כלליים שאינם רלוונטיים עבורו- לכן התוצאות כה עצמתיות ואפקטיביות.

התרגילים עצמם פשוטים, קלים להבנה וליישום בחיי היום יום ויחד עם זאת השפעתם מהותית ומיידית.

סקרנים?

צרו קשר

ותקבלו תשובות מידיות לכל שאלותיכם בנושא אבחון ההון האנושי בחברה ושינוי התנהגותי מעצים, בנושא מיתוג חדשני ומתקדם ובנושא יצירת פריצת דרך בארגונכם באמצעות שיטת .A.C.M.