העצמה צוותית

העצמה צוותית

העצמה צוותיתעל פי מחקר גאלופ, ארגונים מנצלים פחות מ 20% מהפוטנציאל של העובד שלהם. עבור רוב הארגונים פיתוח הפוטנציאל הגלום בעובד הוא היתרון התחרותי המרכזי מול ארגונים מתחרים בשוק, אך רובם סבורים שצריך להכשיר את העובדים במיומנויות מקצועיות מתקדמות ואז הם יאמצו התנהגויות חדשות.

כל מי שהצליח בתהליך השינוי ארגוני בקנה מידה גדול יעיד כי קשה לשנות התנהגויות מושרשות ולחלק מהעובדים אין יכולת אישית ליישם את ההנחיות כפי שהתבקשו. למעשה, כדי לפתח את פוטנציאל המנהלים והעובדים נדרשת תרבות ארגונית המעצימה ומחזקת את מודעותם ליכולתם ולהערכתם העצמית בד בבד עם העצמתם כצוות עתיר יכולות ויתרונות.

 בשיטת .A.C.M ההעצמה הצוותית מבוססת על תהליכי ההעצמה האישית בעבודה קבוצתית משותפת במהלכה לומדים המשתתפים להכיר ולהוקיר את עוצמתו האישית של כל אחד מהם, את יכולתו להשפיע ואת תרומתו הייחודית לצוות בפרט ולארגון בכלל. התהליך חווייתי מאד ושם דגש על תקשורת פתוחה וכנה, הערכה עצמית ולקיחת אחריות, יצירת אמון וחיבור קולגיאלי, גיבוש הצוות והכרה בעוצמתו המשותפת ומחויבות אישית וצוותית להתפתחות מתמדת לטווח הרחוק.

תוצאות העצמת הצוות נמדדות בשטח ברמה גבוהה יותר של ביצועים בכל התפקידים, בניצול מקסימאלי של הכישרונות הפנים ארגוניים, במינוף הכישרון הקולקטיבי, בשינוי התנהגותי משמעותי ובר קיימא בצוות, בהתמקדות בראייה עתידית מעצימה יחד עם עבודה יעילה יום יומית ובייצור תוצאות עסקיות פורצות דרך.

סקרנים?

צרו קשר

ותקבלו תשובות מידיות לכל שאלותיכם בנושא אבחון ההון האנושי בחברה ושינוי התנהגותי מעצים, בנושא מיתוג חדשני ומתקדם ובנושא יצירת פריצת דרך בארגונכם באמצעות שיטת .A.C.M.